اخبار و رویدادها

معرفی کتاب‌های با موضوع دفاع مقدس

سه شنبه, 09/21/2021 - 18:34
در چهل و یکمین سالگرد حماسه دفاع مقدس و یادآوری روزهای مقاومت و عزت‌مداری رزمندگان بخصوص شهدای عزیز در حافظه تاریخی ملت و ارائه الگوهای ناب از شهیدان دفاع مقدس، موسسه فرهنگی هنری قدرولایت، آثار ذیل را با تخفیف ویژه به همه کسانی که دل در گرو این قطعه بهشتی از زمان و مکان انقلاب اسلامی و بهشتیان آن دارند، ارائه می‌نماید: 1- مجموعه رسم خوبان که هر جلد آن پیرامون یکی از ویژگی‌های شهدا تهیه گردیده است.

وقایع دفاع مقدس و خاطراتی از مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس در قالب کتاب "دفاع پیروز"

سه شنبه, 09/21/2021 - 18:32
موسسه قدرولایت «دفاع پیروز» را که وقایع هشت سال دفاع مقدس و نقش اقشار مختلف و حضور مقام معظم رهبری در آن دوران را روایت می‌کند منتشر کرده است.

نمایشگاه «گنجینه دفاع مقدس و مقاومت»/ برگزاری نمایشگاه‌های کتاب با موضوع دفاع مقدس و مقاومت به صورت محله و مسجد محور

جمعه, 09/17/2021 - 23:07
به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با اربعین حماسه حسینی مصادف شده است، موسسه فرهنگی هنری قدرولایت با همکاری جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی تهران و معاونت فرهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور کتاب‌های موضوع دفاع مقدس و مقاومت خود را جهت برگزاری نمایشگاه‌های کتاب به‌صورت محله و مسجد محور در اختیار برگزارکنندگان قرار می‌دهد. این نمایشگاه‌ها از 30 شهریور لغایت 9 مهرماه 1400 برگزار می‌گردند و کتاب‌ها با 40 درصد تخفیف عرضه می‌گردند.

وضعیت ارتش رضاشاه و سرزمین‌های از دست رفته!!

جمعه, 09/17/2021 - 23:05
درباره ارتش رضاشاه که به‌عنوان شاهکار او معرفی می‌شود و عملکردش در شهریور 1320 که متفقین ایران را اشغال کردند، گفتیم و نمونه‌هایی را ارائه کردیم. اینک از بی‌اطلاعی رضاشاه از مسائل جغرافیای نظامی و موضوع استراتژیک و سوق‌الجیشی که منجر به جدا شدن بخش‌های زیادی از کشور گردید، نمونه‌هایی را مطرح می‌نمائیم:

عملکرد رضاشاه و ارتش او در شهریور 1320

جمعه, 09/10/2021 - 23:38
در حوادث شهریور 1320 که متفقین در جنگ جهانی دوم از شمال و جنوب کشور ایران را علیرغم اعلام بی‌طرفی مورد هجوم قرار دادند، عملکرد ارتش چگونه بود؟ این عملکرد می‌تواند نماد بسیار روشن و خوبی از درستی یا نادرستی اقدامات رضاشاه دربارة ارتش باشد. ارتشی که آن همه هزینه برای آن شده بود، آیا توانست در این آزمون کارنامة قابل قبولی داشته باشد؟ ارتشبد حسین فردوست در خاطرات خود، این کارنامه را بررسی کرده است. البته بسیاری از کارشناسان و آنها که آن روزگار را با چشمان خود دیده‌اند و در خاطراتشان نقل کرده‌اند، همین ارزیابی را از عملکرد و کارنامه ارتش در دفاع از کشور دارند.

چند روایت از «دادستان کل» که یک ریال حقوق نگرفت/ نوجوان عشق فوتبالی که شاگرد خاص علامه طباطبایی و دامادش شد

یکشنبه, 09/05/2021 - 17:12
از دکتر اصرار بود و از آقای دادستان کل، انکار. دکتر می‌گفت: «بارها گفته‌ام کبد شما آسیب‌پذیر است. نباید گرسنه بمانید اگرنه عواقب خطرناکی دارد. تا زمان بازگشت به خانه، حداقل چند جرعه شیر بخورید». تعارف بطری شیر از طرف دکتر، با ورود آقای دادستان به بند زندانیان همزمان شد. لحظه‌ای ایستاد و رو به دکتر گفت: «الان زندانی‌ها از این شیر خورده‌اند؟ هر وقت تمام زندانیان شیر خوردند، من هم می‌خورم». ۱۴۰۰-۶-۱۴