معرفی ویژه کتاب «افسران جنگ نرم» به مناسبت 16 آذر « روز دانشجو»

در هر خانه­ای که یک دانشجو دارد، این کتاب باید باشد.

این کتاب از مجموعه رهنمودها و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در موضوع دانشگاه­ها، دانشجویان، اساتید و تشکل­های دانشجویی تهیه شده است. رهبری انقلاب از دانشجویان با عنوان « افسران جنگ نرم» یاد کرده اند، بهمین جهت کتاب با همین عنوان منتشر شده است. در این کتاب امیدها، انتظارات، نگرانی­ها و ویژگی­های مورد نظر رهبری از دانشگاه­ها و دانشجویان بررسی شده است. کتاب در 15 فصل و 4 پیوست، تنظیم و ارائه گردیده است. درج زیر نویس­های متعددی در کتاب برای توضیحات لازم در زمینه اصطلاحات، حوادث و اشخاصی که رهبری از آنها نام برده­اند کتاب را به عنوان یک مجموعه کامل مطرح می­کند.

در این کتاب می­خوانیم: پیشینه دانشگاه؛ نقش دانشگاه­ها و دانشجویان در سرنوشت کشور؛ لوازم و شاخصه­های اساسی در ایفای نقش مثبت دانشگاه­ها؛ ضرورت داشتن قدرت تحلیل سیاسی و بصیرت؛ ویژگی­های مثبت و منفی دانشجویان و دانشگاه­ها؛ جنبش دانشجویی و نقاط مثبت و منفی آن؛ عیوب محیط­های دانشجویی؛ تولید علم و تحقیق و پژوهش در دانشگاه­ها و سرعت و شاخص­های آن، نقشه جامع علمی کشور و بایدها و نبایدهای آن؛ تهاجم فرهنگی به دانشجویان و دانشگاه­ها؛ دانشگاه و وحدت با حوزه و اسلامی شدن دانشگاه­ها؛ ارتباط صنعت و دانشگاه و شرکت­های دانش بنیان؛ چگونگی تحقق دانشگاه مورد انتظار انقلاب و مردم.

در بخشی از مقدمة این کتاب می­خوانیم:

«اهمیّت دانشگاه­ها به اندازه­ای است که حضرت امام خمینی(ره)،آن را بعد از جنگ تحمیلی، مهم­ترین موضوع و مسأله نظام می­ دانستند. توجه دشمنان ونیز دنباله­ های آنان در داخل، به دانشگاه و مراکز علمی برای تاثیرگذاری در آن مجموعه­ ها و کشاندن آنان به بازی­ها و جبهه­ گیری­های سیاسی، نشان دهنده درستی این تشخیص است. تاثیر­گذاری غیرخودی­ها بر دانشگاه­ها و دانشجویان وتلاش پیوسته سیاست­ بازان برای یارگیری به نفع تفکرات غربی در دانشگاه­ها و استفاده ابزاری از دانشجویان، ازیک سو موجب تضعیف تولید علم و تحصیل دانش وتلاش برای رسیدن به قافله علمی جهان می­شود و از دیگر سو، دانشجویان را در برابر مسئولین و نظام و نهایتاً ملت قرار می­دهد.

آگاهی نسل جوان دانشجو با تاریخچه دانشگاه و جنبش دانشجویی، آفت­ها و نقاط امید حرکت­های دانشجویی، تحولات این محیط­ ها پس از انقلاب اسلامی، توقعات ملت و مطالبات رهبری از دانشجویان و دانشگاه­ها، چگونگی اسلامی شدن دانشگاه­ها، مفهوم سیاسی بودن دانشجویان و نحوه روش آن، وظایف متقابل دانشجویان و مسئولین و ملت برای ایفای صحیح  نقش دانشگاه­ها در کشور، اتصال و ارتباط دانشگاه­ها با چرخه صنعت و کشاورزی و مدیریت کشور، این مسائل و سایر موارد می­تواند مانع تعبیر خواب دشمن از نفوذ و تاثیر­گذاری بر دانشگاه­ها شود.»

ویژگی­ها

1- به روز بودن و کامل بودن مسائل و مطالب مطرح شده در کتاب.

2- مهم بودن موضوع  و مطالب کتاب در مقطع حاضر برای دانشگاه­ها و نظام اسلامی.

قطع رقعی، 620 صفحه، 20000 تومان