اخبار و رویدادها

به مناسبت برگزاری سمینار نماز و پیام رهبر معظم انقلاب به این سمینار

چهارشنبه, 12/05/2018 - 21:47
موسسه فرهنگی هنری قدرولایت  کتابهای با موضوع نماز را معرفی می نماید.   1- برآستان حضرت حق ( خاطرات شهدای دفاع مقدس) قطع رقعی، 304 صفحه، 10000 تومان. 2- نماز اول وقت ( رسم خوبان جلد 48) قطع پالتویی، 168 صفحه، 6000 تومان.

معرفی کتاب « افسران جنگ نرم » به مناسبت 16 آذر روز دانشجو

چهارشنبه, 12/05/2018 - 21:12
 این کتاب از مجموعه رهنمودها و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در موضوع دانشگاهها، دانشجویان، اساتید و تشکلهای دانشجویی تهیه شده است. رهبری انقلاب از دانشجویان با عنوان « افسران جنگ نرم» یاد کرده اند، بهمین جهت کتاب با همین عنوان منتشر شده است. در این کتاب امیدها،انتظارات، نگرانیها و ویژگیهای مورد نظر و مطالبه رهبری از دانشگاهها و دانشجویان، بررسی شده است. کتاب در 15 فصل و 4 پیوست، تنظیم و ارائه گردیده است. زیر نویسهای متعددی در کتاب برای توضیحات لازم در زمینه اصطلاحات، حوادث و اشخاصی که رهبری از آنها نام برده اند ارائه گردیده و از این لحاظ مجموعه کامل شده است.

مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان

چهارشنبه, 12/05/2018 - 20:58
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، این اجلاس سالانه را نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه‌ی نماز خواندند و درباره‌ی اهمیت نماز افزودند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود، جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل می‌کشاند و اعتلا می‌بخشد. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این اجلاس که صبح امروز (چهارشنبه ۱۳۹۷/۹/۱۴) در استان سمنان برگزار شد و آیت‌الله شاهچراغی نماینده‌ی ولی‌فقیه در سمنان، آن را قرائت کرد به شرح زیر است:  

هنر؛ میدان‌دار جنگ نرم

یکشنبه, 12/02/2018 - 19:29
در پی دیدار جمعی از تهیه‌کنندگان، کارگردانان و بازیگران سیما با رهبر انقلاب اسلامی -که پنجشنبه‌ ۲۴ آبان‌ماه ۱۳۹۷ برگزار شد- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فردای آن روز نکاتی را که به دلیل کمبود وقت نتوانسته بودند با این جمع در میان بگذارند، یادداشت کرده و برای آنان ارسال کردند.

اتمام نمایشگاههای « چهل سال عزت» در چهل دانشگاه کشور

سه شنبه, 11/27/2018 - 20:34
نمایشگاههای کتاب با موضوع « تاریخ معاصر ایران» که با نام « چهل سال عزّت» در چهل دانشگاه کشور با همکاری و حمایت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 19 آبان برگزار شده بود، پس از یک هفته تمدید، امروز 7 آذر ماه به اتمام رسیده و گزارش نهایی آن پس از اخذ گزارش از دانشگاهها و بررسی میزان فروش آنها، تهیه خواهد شد. ذیلاً تصاویر برخی از این نمایشگاهها را ملاحظه می نمایید.

برگزاری نمایشگاههای کتاب در نماز جمعه در مصلای امام خمینی(ره)

سه شنبه, 11/27/2018 - 20:33
همزمان با برگزاری نماز جمعه تهران در مصلای امام خمینی(ره)، موسسه فرهنگی هنری قدرولایت با هماهنگی و پشتیبانی ستاد نماز جمعه تهران، در دربهای شمالی و جنوبی مصلا، اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب می نماید. در این نمایشگاهها، که کتب ناشران مختلف عرضه  می شود، با حمایت و یارانة معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابها با 50 درصد تخفیف به نمازگزاران محترم ارائه می گردد.

معرفی کتاب « فلسطین پاره تن اسلام »

یکشنبه, 11/25/2018 - 21:12
این کتاب از بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی گردآوری و تنظیم و تدوین شده است. چاپ اول کتاب در سال 1383 و چاپ دوم در سال 1388 منتشر گردیده است و چاپ سوم آن در دست انتشار می باشد. دیدگاههای رهبری انقلاب در 9 فصل تنظیم گردیده و اهم مطالب این فصلها عبارتند از:

اصولی که امام خمینی بر اساس آنها اقدام و عمل می کردند

جمعه, 11/23/2018 - 20:05
1- اصل موقع شناسی ودرک تکلیف در هر موقعیت 2- اصل خوب انجام دادن وظایف ومسئولیت های محوله 3- اصل عدم دخالت در امورغیرمرتبط با وظایف 4- اصل مردمداری و رعایت مصالح ومنافع مردم 5- اصل توجه به عملکردها نه شعارها 6- اصل اصلی و فرعی کردن مسائل، توجه بیشتربه مسائل اصلی 7-  اصل شناخت دشمنان و مرزبندی شفاف با آنان 8-  اصل کشف توطئه از گفتاروکرداردشمنان 9-  اصل وحدت کلمه واحتزاز از تفرقه و تشتت

معرفی کتاب بسیج و تفکر بیسجی به مناسبت هفته بسیج

جمعه, 11/23/2018 - 20:02
تشکیل بسیج از برکات انقلاب اسلامی است که با دوراندیشی و بصیرت حضرت امام خمینی بنیانگذاری شده و شامل همة مردمی است که متعهد به انقلاب اسلامی و حاضر به فداکاری در راه آن هستند. رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات راهگشای خود به بسیج و تفکر بسیجی پرداخته، ویژگیهای تفکر بسیجی را شرح داده، جایگاه بسیج در کشور و چرایی توطئه‌ها علیه بسیج را توضیح داده و وظایف و مسئولیتهای کارگزاران و مسئولان نظام نسبت به بسیج و مسئولیت بسیجیان در برابر انقلاب و ملت را مبسوط، تبیین می‌فرمایند.