تولدت مبارک

نویسنده گروه کودک و نوجوان: سعيده اصلاحي
گرافیست و تصویرگر: راحیل تقی پور
گروه موضوعی: کودکان
تعداد صفحه: 12
نوبت چاپ: اول 99
قطع:
قیمت:
80000ريال
درباره کتاب: "تولدت مبارک"

این مجموعه در 10 جلد برای سنین الف و ب نوشته و طراحی شده است. دو فرشته مراقب کارهای انسان که یکی کارهای خوب و دیگری کارهای بد را می ­نویسند، در این 10 قصه، کارهای ریحانه خانم که کلاس اول است را زیر نظر دارند. در هر قصه شاهد یکی از کارهای خوب هستیم که فرشتة طلایی که کارهای خوب را می­ نویسد، یادداشت می­ کند. باین ترتیب بچه­ ها به این حقیقت باور بیشتر پیدا می­ کنند که باید مراقب اعمال خود باشند و از کارهای زشت پرهیز کنند. نویسنده این مجموعه خانم سعیده اصلاحی و طراح و تصویرگر خانم فهیمه حقیقی و راحیل تقی‌پور هستند و هر جلد در 12 صفحه خشتی منتشر شده است.

ویژگیها:   1- باور پذیر و ملموس کردن حقیقت قرآنی فرشتگان مراقب    2- مفهوم سازی از کارهای خوب برای این سنین  3- تصویرگری خلاقانه و متناسب با مضمون قصه­ ها

این مجموعه بر اساس مأموریت دو فرشته مراقب اعمال انسان، که یکی کارهای خوب و دیگری کارهای ناپسند را یادداشت می‌کنند، نوشته شده است. در هر قصه، یک رویداد روایت می‌شود که دختر خانواده در آن رویداد با انجام یک کار نیک و پسندیده فرشته طلایی که مأمور ثبت کارهای خوب است خوشحال می‌کند و فرشته نقره‌ای هم که مأمور ثبت کارهای زشت است از اینکه او کار خوب و درست را انتخاب و انجام داده است خوشحال می‌شود.