گلستان انقلاب

گرافیست و تصویرگر: امیر خلیلی فرد
گروه موضوعی: تاریخ معاصر
تعداد صفحه: 456
نوبت چاپ: سوم 99
قطع: وزیری
قیمت:
500000ريال
درباره کتاب: "گلستان انقلاب"

کتاب «گلستان انقلاب» حاصل بررسیها و نقطه نظرات مستند و آمارهای واقعی کارشناسان و متخصصان حوزه­های مختلف است که در برنامه «شنبه­های انقلاب» در طول 41 هفته از اردیبهشت تا بهمن سال جاری، ارائه شده است. این کتاب در سه فصل با عناوین و زیر مجموعه­های ذیل تدوین گردیده است:

فصل اوّل: دستاوردهای انقلاب اسلامی

در این فصل دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه­های آزادی و حقوق بشر، استقلال و اقتدار بین المللی، حاکمیت ولایت فقیه، مشارکت عمومی، تعالی انسان، عدالت، استکبار ستیزی، وحدت مذاهب، ادیان و مذاهب، بسیج و جوانان، قانونگذاری و امنیت ارائه شده است.

فصل دوم: چهل سال توطئه و چهل سال مقاومت

در این فصل، اهم توطئه­های دشمنان در محورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. توطئه تجزیه طلبان، توطئه تفرقه افکن مذهبی، توطئه­های نظامی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی، سیاسی، بین المللی، توطئه در حوزه های علم و فناوری، اندیشه اسلامی و ایدة حکومت در نظام اسلامی از جمله این توطئه­ها می­باشد.

فصل سوم: پیشرفتهای ایران در سایه انقلاب و نظام اسلامی

در این فصل بخشی از پیشرفتهای ایران در چند حوزه بررسی شده است: قرآن، روحانیت و حوزه­های علمیه، تعلیم و تربیت، آموزش عالی، علم و فناوری و نخبگان، مساجد و نماز، شعائر اسلامی و انقلابی، زنان و خانواده، شعر و ادبیات، کتاب و نشر، تئاتر و نمایش، هنرهای تجسمی، سرود و موسیقی، فیلم و سینما، صدا و سیما، مطوعات و خبرگزاریها، رفاه و سطح زندگی، ورزش، گردشگری و زیارت، اقتصاد، زیر ساختهای عمرانی، فناوری اطلاعات  و ارتباطات، کشاورزی  و منابع طبیعی، صنعت، سلامت و بهداشت، اقتدار دفاعی، روستاها و عشایر.

در بخشی از مقدمة این کتاب انگیزة این بررسی­ها در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چنین مطرح شده است:

به فضل پروردگار هم دستاوردهاي انقلاب اسلامي و هم پيشرفتهاي ملت ايران در پرتو اين انقلاب بسيار درخشان و خيره کننده است اما اين درخشش زماني بيشتر جلوه ميکند که بدانيم اين پيروزي ها تحت چه شرايط سختي حاصل شده است.