کارنامه حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی جلد اول

نویسنده گروه کودک و نوجوان: سعید میرزایی
گروه موضوعی: تاریخ معاصر
تعداد صفحه: 458
نوبت چاپ: چهارم 1402
قطع: وزیری
قیمت:
1200000ريال
درباره کتاب: "کارنامه حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی جلد اول"

حجت‌الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی بهرمانی، یک شخصیت اثرگذار در انقلاب اسلامی است که از دو دهه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تا اواخر دهة چهل انقلاب، همواره در متن انقلاب اسلامی و مبارزات آن بوده ‌است.

بررسی متقن و مستند کارنامة چنین شخصیتی، بسیاری از زوایای تاریخی انقلاب اسلامی را در برمی‌گیرد و به تبیین و طرح آن می‌پردازد. مؤلف کتاب آقای سعید میرزائی در این بررسی اهداف مختلفی را محقق ساخته است:

  1. روشن شدن حق و حقیقت در موضع‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌های شخصیت اثرگذاری چون هاشمی رفسنجانی و میزان انطباق آن با اصول و موازین انقلاب اسلامی که در مواضع و هدایت‌های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجلّی دارد.
  2. شناخت رخدادها و وقایع تاریخی انقلاب اسلامی، خصوصاً حوادث و وقایعی که هاشمی رفسنجانی در آنها حضور و نقش داشته است و بویژه رخدادهای دهة شصت که هم از نظر کمّی فراوان بوده و هم از نظر کیفیت پیچیدگی داشته است.
  3. بصیرت افزائی و تحلیل صحیح و منطبق با معیارها برای همگان و علی‌الخصوص جوانان که بسیاری از این وقایع را ندیده‌اند.درس‌ها و عبرت‌های فراوانی در بررسی این شخصیت‌ها وجود دارد که خاصیت تبیین صحیح و صادقانة تاریخ همین درس‌ها و عبرت‌ها و بصیرتی است که از آن حاصل می‌شود.

جلد اوّل این مجموعه بعد از حدود 6 سال توقف در ممیزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دو بار غیرمجاز شدن آن در دولت تدبیر و امید، با برخی اصلاحات در دولت سیزدهم ـ که عمدتاً نگارشی و تلطیف گفتمان کتاب بوده است ـ منتشر می‌شود. جلد دوم آن نیز آماده و در حال ارسال به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت اخذ مجوز می‌باشد.