چه کسی ماشه را چکاند؟

نویسنده گروه کودک و نوجوان: محسن بغلانی
گرافیست و تصویرگر: امیروحید سعیدی‌فرد
گروه موضوعی: نوجوانان
تعداد صفحه: 112
نوبت چاپ: اول 1400
قطع: رقعی
قیمت:
250000ريال
درباره کتاب: "چه کسی ماشه را چکاند؟"

 

موسسه فرهنگی هنری قدرولایت در تبیین چرائی دشمنی آمریکا با ایران و سوابق این دشمنی و اینکه چه کسی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی را آغاز کرد و ادامه داد و نیز چرائی استراتژیک و مبنائی بودن شعار «مرگ بر آمریکا» این کتاب منتشر نموده است.

این کتاب برای عموم مردم قابل استفاده است لیکن از لحاظ ادبیات و نحوه طرح مطالب بیشتر قشر نوجوان و جوان مخاطب هستند و این مسائل مهم به زبان آنان تبیین و تشریح گردیده است.

این کتاب توسط آقای بغلانی نگاشته شده است و توسط آقای امیر وحید سعیدی‌فرد، تصویرگری و گرافیک آن انجام پذیرفته است.

مؤلف محترم تلاش کرده بصورت مستند رابطه آمریکا و ایران و سوابق خصومت و دشمنی آن کشور با ملت ایران را در دو فصل؛ قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بررسی کرده و برخی از حوادث و رخدادها را بهطور مشروح مطرح نماید که دلالت بر این دشمنی‌ها می‌کند. استفاده از خاطره‌های خواندنی و مستند و حکایات جذاب و مرتبط با موضوع به‌گیرایی مباحث کتاب افزوده است.

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:

«اصل مطلب اين است كه آمريكا به شدت تلاش و تبليغات مىكند تا وانمود سازد كه اين جمهورى اسلامى ايران است كه دشمنى را با آمريكا شروع كرده و حتى تاريخ آن را از اشغال سفارتخانه كشورشان تعيين می‌كنند!!

بعضى از افراد و گروههايى كه دل در گرو آمريكا دارند نيز به تبع ارباب خود، همه سوابق تاريخى مستند را كنار مىگذارند و همين حرفها را تكرار مىكنند! درواقع آنها مىخواهند با تبرئهى آمريكا و به تعبيرى بزك كردن آن كشور، راه مذاكره و رابطه با آمريكا را باز كنند تا به عيش و عشرت يا اهداف سياسى خود برسند!

آيا واقعاً ايران اسلامى، خصومت و دشمنى با آمريكا را شروع كرده است؟ جمهورى اسلامى تنها حدود 43 سال از عمرش مىگذرد، ولى آمريكا بيش از يكصد سال است در ايران حضور دارد، آيا سابقه خصومت و دشمنى با ايران در دوره پهلوى نداشته است؟»