شناسنامه ملت

نویسنده گروه کودک و نوجوان: محسن بغلانی
گرافیست و تصویرگر: امیروحید سعیدی‌فرد
گروه موضوعی: نوجوانان
تعداد صفحه: 92
نوبت چاپ: اول1400
قطع: رقعی
قیمت:
200000ريال
درباره کتاب: "شناسنامه ملت"

موسسه فرهنگی هنری قدرولایت در راستای توجه بیشتر به قشر نوجوان و تبیین مسائل مهم برای این گروه و همچنین پاسخگویی به شبهات و سئوال‌های مطرح آنان، کتاب «شناسنامه ملت» را منتشر کرد.

این کتاب توسط آقای بغلانی به رشته تحریر درآمده و گرافیک آن توسط امیروحید سعیدی‌فرد انجام شده است.

اهمیت و نقش فرهنگ در زندگی فردی و اجتماعی و در هویت ملت، تهاجم فرهنگی و تفاوت‌های آن با تبادل فرهنگی، فرهنگ خوب و فرهنگ بد، فرنگی مآبی، اندلس تجربه مسلمانان در مواجهه با فرهنگ غربی، بمباران عقبه ملت توسط فرهنگ مهاجم و تحمیلی غرب، بصیرت و تجربه اندوزی از برخوردها و رفتارهایی که تحت عنوان آزادی انجام می‌شود، از جمله مباحث این کتاب است که با مثال‌ها و حکایت‌های خواندنی، نوجوانان را بطور اساسی و مشتاقانه با این مسائل مهم آشنا می‌سازد.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

«در اسلام، براساس جهانبينى توحيدى، فرهنگ، اساس تحولات و تغييرات است. قرآن كريم مىفرمايد: ان الله لا يغيّر ما بقومٍ حتى يغيروا ما بانفسهم (رعد، 13) تا قومى از درون، خود را تغيير ندهد خداوند آنها را تغيير نمىدهد. براساس جهانبينى توحيدى، سبك زندگى و شيوه آن در لباس، مصرف، سخنگفتن، معمارى، درس، كار، ازدواج، ارتباطات و در همهجا، نشأت گرفته از باور توحيدى و خواست خالق هستى در قالب بايدها و نبايدها مىباشد.

شياطين در مقابله با نگاه و هستىشناسى الهى، به آلوده كردن انسانها به انواع گناهان و رذالتها و پستىها و پلشتی‌ها، همت گماشتهاند و فرهنگ را بهترين راه براى اين آلودهسازى يافتهاند. شياطين، فرهنگ بد و پست را با نگاه مادىگرايانه به جهان و تفسير اومانيستى از انسان، عرضه مىكنند كه به ظاهرى آراسته و جذاب آن را تزئين و بزك كرده‌اند.»