آبشار اندیشه

نویسنده گروه کودک و نوجوان: علی شعیبی
گرافیست و تصویرگر: محمد حسین صلواتیان
گروه موضوعی: نوجوانان
تعداد صفحه: 72
نوبت چاپ: پنجم 99
قطع: رقعی
قیمت:
250000ريال
درباره کتاب: "آبشار اندیشه"

یکی از مؤثرترین کارها برای موفقیت انسان‌ها در زندگی، آگاهی از شیوه تفکر و به کار بردن آن در زندگی است؛ یعنی ما باید بدانیم به چه فکر کنیم و چگونه فکر کنیم. کسی که درست فکر کردن را یاد گرفت و دانست که به چه چیزهایی باید فکر کند، بهتر زندگی می‌کند و راحت‌تر با موجودات اطراف خود ارتباط برقرار می‌نماید و سره را از ناسره به لطف الهی، تشخیص می‌دهد.

نویسنده در کتاب «آبشار اندیشه»، تلاش کرده است تا در 46 قسمت و در هر قسمت با پنج موضوع و طرح سؤال، که در مجموع 230 موضوع و سؤال می‌شود، نوجوانان را به تفکر درباره مسائل مختلف پیرامون خود و جهان خلقت راهنمایی کند و به‌ این‌ طریق نحوه فکر کردن و چگونه فکر کردن را به آنها بیاموزد. ورزیده کردن و عادت دادن نوجوانان به فکر کردن، آنها را از بسیاری ساده‌اندیشی‌های بی‌خود و فتنه‌گری‌های دیگران در امنیت قرار می‌دهد؛ مخصوصاً در دنیایی که فضای مجازی واقعیت‌ها را به گونه‌ای دیگر رقم می‌زند.

به طور مثال در یک موضوع و سؤال طرح شده در قسمت 44 می‌خوانیم:

«علم برای انسان‌ها مفید است. یک دانشمند می‌تواند به وسیله علم داروهای مهمی مثل پنی‎‌سیلین بسازد و جان میلیون‌ها انسان را نجات بدهد. یک دانشمند هم می‌تواند با علم خود بمب هسته‌ای درست کند و میلیون‌ها انسان را بکشد.

چطور می‌شود یک علم هم مفید باشد و هم مضّر؟»

در پایان هر قسمت، در پاورقی مطالبی تحت عنوان «بزرگ‌ترها بدانند» آمده است که برای والدین و مربیان، هدف هر موضوع را توضیح داده است.
این کتاب توسط محمد‌حسین صلواتیان به‌صورتی جذاب و با هدف ایجاد تفکر و اندیشه، طراحی شده است.