کتاب یک سیل و یک سیلی منتشر شد

خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵:۱۴ کد خبر: ۴۳۲۰۳۳۱ دسته بندی: فرهنگی، ادبیات، دین و اندیشه

خبرگزاری میزان – محمد حسن مردانی در کتاب یک سیل و یک سیلی توانسته یکی از رخدادهای بزرگ تاریخ معاصر ایران را از کوچه پس کوچه‌های یک قرن پیش روایت کند.

کتاب یک سیل و یک سیلی روایتی که نشان می‌دهد که چگونه عَلَم و کُتل «جمهوری خواهی» رضاخان سردار سپه نقش بر آب می‌شود و علی‌رغم همة حمایت‌های بیگانگان و نقش ‌آفرینی ارتش و کشتار مردم، نتوانست بر اراده پیرمردی متدیّن و مقاوم به نام آیت الله سید حسن مدرس پیروز شود و در نهایت مجبور شد دست از شعار عوام فریبانة « جمهوری خواهی» دست بردارد.

گوشه ای از تاریخ

کتاب یک سیل و یک سیلی برای نوجوانان، گوشه‌ای از تاریخ این کشور را روایت می‌کند که توسط استاد محمدحسین صلواتیان تصویرگری و آقای امیر وحید سعیدی فرد گرافیک آن را عهده دار بودند.

یک سیل و یک سیلی

مروری بر تاریخ

کتاب در قطع رقعی در ۳۶ صفحه چهاررنگ با قیمت ۵۰ هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری قدرولایت منتشر و در دسترس نوجوانان علاقمند به تاریخ کشورشان قرار گرفته است.

مطالبه رهبری

ویژگی‌ها: ۱- بیان حادثه مهم تاریخ معاصر به زبان گیرا و هنری برای نوجوانان در تحقق مطالبه رهبری برای تبیین تاریخی و حفظ هویت ملی    2- تصویر سازی و گرافیک زیبا، جذاب و مفهوم سازی دقیق توسط تصویرگر و گرافیست.