بلاگردان / زندگینامه شهید مدافع حرم داوود نریمیسا

نویسنده گروه کودک و نوجوان: طاهره ولی‌پور
گروه موضوعی: ادبیات دفاع مقدس
تعداد صفحه: 314
نوبت چاپ: دوم1401
قطع: رقعی
قیمت:
700000ريال
درباره کتاب: "بلاگردان / زندگینامه شهید مدافع حرم داوود نریمیسا"

 

شهید مدافع حرم داوود نریمیسا در بیست و دوم اردیبهشت 1362 در شهر میانکوه استان خوزستان در خانواده‌ای متدین پا به عرصه وجود نهاد. دوران کودکی و نوجوانی وی در مسجد حجت میانکوه گذاشت و همانجا بود که اولین بارقه های  مداحی اهلبیت در وی زده شد. باتوجه به شرایطی زندگی، به همراه خانواده به اهواز مهاجرت کرد.

داود پس از خدمت سربازی در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت جنوب استخدام پیمانی شده و از سال۸۳ وارد دفتر بسیج این شرکت شد. وی فعالیتهای فرهنگی و مداحی خود را در این شرکت ادامه داد. شرکت در فعالیت های جهادی، برگزاری مراسم آیینی و شعائر دینی، حمایت از خانواده های بی سرپرست، اصلاح روش اعزام کارکنان به زیارت مشهد الرضاعلیه‌السلام از عمده فعالیت‌های وی تا زمان حضور در بسیج به شمار می‌رفت. در یکی از سفرهای اربعین به یاری دوستان خود در حفظ امنیت و جان زائران حضرت اباعبدالله کوشید. در بازگشت از این سفر معنوی، با شعله‌ور شدن آتش جنگ در سوریه و تهدید حرم‌های مطهر، ایشان تصمیم به حضور در منطقه عملیاتی و جهاد بر علیه خوارج زمان گرفت. وی پس از طی مشکلات و موانع بسیار توانست به جبهه سوریه اعزام شود و خاطرات بسیار جالبی را درآن روزها از خود به یادگار گذاشت. وی در اولین اعزام در عملیات آزادسازی نبل والزهرا شرکت کرد. ایشان قبل از عملیات پیش‌ِرو بسیار تاکید می‌کرد که در منطقه عملیاتی کانالی وجود دارد که من در آن به شهادت خواهم رسید. در حالی که در نقشه‌های عملیاتی و نیز عملیات شناسایی به چنین کانالی اشاره نشده بود. در جریان اجرای عملیات، کانال مذکور کشف و داوود روز دوازدهم اسفندماه 1394 در آن کانال به شهادت رسید.

کتاب بلاگردان زندگینامه شهید مدافع حرم داود نریمیسا، خاطرات زندگی و دوران حضور وی در جبهه‌های سوریه بر علیه دشمنان تکفیری و در حفظ حرم اهل‌البیت علیهم‌السلام می‌باشد. این کتاب، گلچینی از مصاحبه‌های متعدد با خانواده، دوستان و همرزمان و همچنین دست نوشته شهید است.