صبح در راه است (سلمان محمدی روایت می‌کند)

نویسنده گروه کودک و نوجوان: مهناز زارعی
تعداد صفحه: 112
نوبت چاپ: اول1400
قطع: رقعی
قیمت:
200000ريال
درباره کتاب: "صبح در راه است (سلمان محمدی روایت می‌کند)"

نویسنده در مقدمه اثر خود، درباره انگیزه تألیف و معرفی کتاب می‌نویسد:

دشمنان از ظهور پدیده های جوان انقلابی دچار وحشت شده اند، می خواهند مؤلفه های دینی را کمرنگ سازند. معیارهای حق را بشکنند و تخم یأس و بی اعتمادی و بدبینی را در سرزمین قدرتمند ایران اسلامی بپاشند و با سوء استفاده از هیجانات و احساسات پاک نوجوانان و جوانان –  دختران و پسران –  به ویژه قشر تحصیلکرده و دانشجو، آنان را در معرض شبهات و شایعات بی مبنا قرار دهند.  

آن ناخدایان کشتی شکسته که خود در معرض غرق شدن و افول هستند، با ظاهر انسان دوستانه و خیرخواهانه با امواج توطئه ها و ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری، در صدد انهدام تمدن غنی دینی و ملی این مرز و بوم مقاوم می باشند. سرزمینی که هویت و مقاومت دیرینه اش بر کسی پوشیده نیست.

یکی از پدیده های منحصر به فرد و کم نظیر و بارز دینی که اسلام هراسان بی رحمانه به ترور شخصیت گرامی شان پرداخته اند، حضرت سلمان محمدی رحمة الله علیه می باشد. شخصیتی ممتاز که براساس مستندات مسلم تاریخی، مدال زیبای «مّنا اَهلْ البَیت» را از طرف پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله و سلم نصیب خویش نموده است. و پیوسته حضرات معصومین علیهم السلام و علمای برجسته دینی، از آن وجود ارزشمند به نیکی یاد کرده اند.

موج هتاکی ها و بحران سازی های اجتماعی و سیل شبهات علیه آن صحابی جلیل القدر بنده را بر آن داشت – برحسب وظیفه شرعی -، با وجود نداشتن بضاعت علمی و دینی و تاریخی به توفیق الهی، با قلمی بسیار ناتوان به نگارش کتاب پیش رو بپردازم و با استناد به مدارک معتبر تاریخی به معرفی اجمالی بهترین همراه و صحابی پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم – بعد از حضرت علی علیه السلام – در قالب نامه های جناب سلمان رضوان الله تعالی علیه، خطاب به یکی از جوانان عصر حاضر بپردازم. این نامه ها صوری و خیالی می باشند و این سبک نگارش به منظور ایجاد انگیزه و رغبت جهت مطالعه و توجه جوانان و نوجوانان، انتخاب شده است. می خواستم فضای جدیدی در روایت جناب سلمان محمدی بوجود آورم. با جانمایی و آراستن به کلام بزرگان، یک ارتباط موضوعی یا معنایی پیدا کرده و به نوشته ام جهت بخشیده ام.