منظومه نفوذ در ادبیات مقام معظم رهبری

نویسنده گروه کودک و نوجوان: محمد رستم‌پور
تعداد صفحه: 330
نوبت چاپ: اول 1400
قطع: رقعی
قیمت:
500000ريال
درباره کتاب: "منظومه نفوذ در ادبیات مقام معظم رهبری"

معرفی کتاب منظومه نفوذ در ادبیات رهبر معظم انقلاب اسلامی

نویسنده محترم جناب آقای محمد رستم‌پور تلاش کرده تا در این اثر، منظومه نفوذ در ادبیات رهبر حکیم انقلاب را بصورت خلاقانه و منظومه‌ای تبیین و ارائه نماید.

این کتاب در پنج فصل به موضوع نفوذ از دیدگاه رهبر حکیم انقلاب پرداخته است:

در فصل اول چرایی و چیستی نفوذ و گونه‌های آن.

در فصل دوم عرصه‌ها و شیوه‌های نفوذ مانند نفوذ فرهنگی رسانه‌ای، نفوذ سیاسی، نفوذ اقتصادی و نفوذ امنیتی مورد بحث قرار گرفته است.

در فصل سوم اقسام، آماج و اهداف نفوذ بررسی شده است.

در فصل چهارم مکمل و موانع نفوذ با توجه به قشرهای مختلف بررسی شده و مراقبت‌ها، هوشساری و بصیرت‌های لازم مورد تأکید قرار گرفته است.

در فصل پنجم پیوست‌ها که شامل نمودارها و اینفوگرافیک بحث‌های کتاب به‌صورت ابتکاری و زیبا بیان شده است.

در بخشی از مقدمه این اثر می‌خوانیم:

«برخی در داخل کشور بی‌میل نبوده و نیستند مسئله هسته‌ای، آغاز یک سیر پردامنه و طولانی گفتگو در موضوعاتاختلافی ایران و آمریکا به‌ویژه مسئله جنگ سوریه و حمایت مقاومت از ایران باشد. اما طرح موضوع راهبردی «نفوذ» از سوی رهبر معظم انقلاب در تاریخ بیست و پنجم شهریورماه 1394 و تکرار و بسط محتوای آن در تاریخ 11 آبان ماه و چهارم آذرماه همان سال، یبب شد ذهن و بیان نخبگان، مسئولان، جوانان و گروه‌ها و اقشار مختلف مردم به‌سوی اشارات جدید رهبر معطوف شود. رخدادی که بعد از آشکار شدن بدعهدی و پیمان شکنی آمریکا در اجرای برجام، شرایط جدیدتری پیدا کرد و حتی این پرسش را پیش روی افراد و گروه‌های دغدغه‌مند و فکور انقلاب قرار داد که ادبیات نفوذ چیست؟ این کلمه در بیان رهبر معظم انقلاب چه معنایی دارد؟ آیا می‌توان برای این کلمه، یک منظومه واژگان تدارک دید؟ الزامات و پیش‌نیازهای فهم مقصود ایشان چیست؟ طرح این موضوع در فضای پس از امضای برجام چه دلالت‌ها و نتایجی درار؟ آیا ایشان برای نخستین بار به نفوذ توجه داده‌اند؟ تفاوت اشارت بعد از برجام با بیان‌های پیشین در سال‌های گذشته چیست؟»